ELEKTRYCZNE OGRZEWANIE PODŁOGOWE


System elektrycznego ogrzewania podłogowego jest tanim i wygodnym sposobem ogrzewania zarówno całych obiektów (domy, sklepy, biura, hale) jak i pojedyńczych pomieszczeń.
Pozwala ono na dowolne regulowanie temperatury w poszczególnych pomieszczeniach. Elektroniczny programator zmniejsza temperature gdy nie używamy pomieszczenia i zwieksza ją przed naszym powrotem, dzięki temu niecentralne systemy ogrzewania są oszczędne w eksploatacji. Na ogrzanie łazienki potrzeba tyle energii ile zużywają 4 żarówki 60 W.

Systemy podłogowe pozwalają na dowolną aranżacje wnętrza, którego wystrój można dowolnie zmieniać uważając jedynie aby nie uszkodzić kabla przy wierceniu głębokich otworow w podłodze.

Systemy te są wodoodporne.

Nie trzeba zakładać instalacji w całym budynku, inwestycje można realizować etapami.


Elektryczne ogrzewanie podłogowe stosowane jest najcześciej do ogrzewania lub podgrzewania pomieszczeń posiadających tak zwane podłogi "zimne" (wykładziny ceramiczne, kamienne, itp), gdzie ułożone równolegle na termoizolacji kable zatapia się w masie betonowej ktorej grubość może wynosić od 4 do 10 cm. Cieńszą warstwę betonu stosuje się w przypadku ogrzewania bezpośredniego, natomiast grubszą w przypadku posiadania 2 taryfy i możliwości akumulowania ciepła w grubej warstwie betonu.

Zasada działania kabli grzejnych jest prosta - prąd elektryczny, przepływający przez umieszczony centrycznie element oporowy rozgrzewa go równomiernie na całej długości a ciepło emitowane jest jako niewidzialne promienie podczerwone o niskiej temperaturze. Dzięki temu, równolegle ułożone kable rozgrzewają równomiernie całą podłogę, która promieniuje ciepłem, ogrzewając wszystkie powierzchnie w pomieszczeniu do temperatury 2-3 stopni wyższej od temperatury powietrza w danym pomieszczeniu.

Kable grzejne znajdują zastosowanie: w budynkach mieszkalnych, uzyteczności publicznej (kościoły, obiekty sportowe, biura, banki), w warsztatach, halach fabrycznych, w ogrodnictwie, rolnictwie, do ochrony przed oblodzeniami schdów zewnętrznych, podjazdów garażowych, ramp, płyt i pasów lotniskowych, do odmrażania instalacji rynnowych, ogrzewania rur kanalizacyjnych, ruruociągów itp. Doskonale nadają się do adaptacji starych pomieszczeń i zmiany systemu ogrzewania.

CENNIKI KABLI GRZEWCZYCH

DOBÓR KABLI GRZEWCZYCH

INSTRUKCJA MONTAŻU KABLI.

ZASTOSOWANIA PRZEMYSŁOWE

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZYCH USŁUG

P.W. "OMTECH-1"
25-341 Kielce, ul. Ludwiki Wawrzyńskiej 36,
tel: (041) 36-91-523
tel. kom. 0602 309-552
omtech@complex.com.pl